...okamžiky ve fotogafiích...originální symfonie života...

Vítej u mě :-)

....nééé, nefotila jsem od malička, jak píše většina fotografů :-), ale pravdou je, že foťák už držím patnáct let téměř každý den v ruce :-). Kdysi dávno jsem se zavírala do zatemněné koupelky panelákového bytu a nasávala vůni vývojky a ustalovače, když můj taťka vyvolával naše rodinné fotky..Smála jsem se, když zavřískal, že to přehnal a fotka byla během několika sekund tmavá jako bota...inu, vyvolávat fotky alá klasika, to je um...A já to vlasně ani nechci raději umět, mojí fotokomorou je v dnešní digi době naštěstí photoshop lightroom :-), jak ráda v něm šáhnu na štětec a koloruju fotky :-).

 Jsem akční cestovatelka a fotografka, tedy to slůvko "akční" často slýchávám od přátel...nezastaví mě ani dvě naše děti, které s mužem "balíme" s sebou do všech koutů světa (od Evropy po Afriku i Asii) a jsou to skvělé malé slečny cestovatelky, stejně jako můj muž, dobrodruh z Medlánek, kterého jsem musela akčně poznat v daleké zemi, na lodi v Egyptě :-). On jako zkušený potápěč a já, co se stále někde nezkušeně topila...:-). Díky jeho letité podpoře mohu být sama sebou.

Mám ráda lidi. Lidičky všeho druhu:-). Se smyslem pro humor. Bez rozdílu postavení, rasy, náboženství, kultury...Jsem komunikativní, mám ráda smích, veselo, dobrou náladu...

Cesty mě inspirují, startují ve mě perpetum mobile :-), můj vnitřní hnací motor, co se nikdy nezastaví...(někdy bych to ale brala :-). Jako fotografka, narozená ve znamení býka, draka a ohně , Vám chci malé i velké okamžiky štěstí ve fotografii dát...Stejně jsou Vaše, tak si je zasloužíte...:-) Těším se na Vás, tak už pište, vždyť už mě znáte... :-) Ahoooj!

Co fotím neraději?

...nejraději fotím svatby :-), je to krásná akční reportáž, dokument plný svěžích momentek, dojetí i veselice v jednom :-) a to je přesně pro mě :-)....fotila jsem za poledního slunce, v dešti i větru, v jeskyni, na zámku i hradě, v zahradách slavnosti i božské svatby v klášteře či kostele...nechyběla ani loď :-), město i vesnice, Morava i Čechy, lehký záblesk svatebního dění mi byl dopřán i v Moskvě, Gruzii, Lotyšsku :-)

Kam mířím nejraději?

Do přírody. To je moje, ať je to náš les a v něm spousta hub :-), anebo daleký prales...tam se cítím naplněná, tam dobíjím baterky :-) Navštívila jsem mnoho zemí a jsem vděčná za všechno to poznání, inspiraci....vrátit bych se chtěla na Island, do země ledovců, sopek, sirných jezírek a srandovných papuchalků :-), do stanu, kde na nohy táhne :-)...Do Vietnamu, kde se lidé jen usmívají i když tvrdě pracují. Tam je ráj na zemi. Inu, všude dobře, doma však nejlíp :-)


Co tvořím nejraději?

Každý fotograf tvoří ve svém světě něco originálního. Styl, výtvarno, postprodukci...Jednou mi kamarád, co maluje řekl: "mám v hlavě tolik obrazů, vidím je už dopředu"  a já to mám podobně s výtvarnou fotografií...vidím dopředu fotku, budoucí fotku z místa, kde právě jsem. Vidím ji v hlavě, jak bude vypadat, kdo tam bude stát, jaký bude mít kostým, jaká bude nálada snímku...poté, když zvítězí můj organizační um a touha po snímku je opravdu silná, vynaložím enerii na uskutečnění. Vize se naplní jako pohár dobrého vína...Nejraději tvořím se ženami, příběhy, kde fotoateliérem a parťákem nám je příroda, ptáci a zvěř...

Jaké výzvy mám nejraději?

Když mi řekne kamarád z Ostravy, že potřebuje fotky pro svojí bezpečnostní agenturu, fotky z terénu, z domovnické činnosti, dispečinku s monitory, strážných se psy či ostrahu s výjezdním vozidlem a režisérem mám být akčně sama, co mu odpovím? No jasně...to beru :-) Budou další výzvy (eventy, teambuilding, firemní focení, party time)?...už teď se na ně těším...:-)